Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlık Divanı Seçimleri Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlık Divanı seçimleri tamamlandı. Başkentli çocuklar, 28. Dönem Çocuk Meclisi asil üyelerini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Togay Osman Gedik, 28. Dönem Çocuk Meclisi başkanlığına seçildi.

Toplumsal kararların şekillenmesinde aktif rol almalarına ve seslerini duyurmalarına olanak sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 28. Dönem Başkanlık Divanı için seçimler yapıldı.

9-14 yaş arası çocukların katıldığı seçimde oylama kapalı zarf yöntemiyle yapıldı. Başkentin farklı ilçelerinden 110 çocuk yeni yönetimi belirledi.

Seçimin ilk turunda 75 üye adaylığını açıklarken, ikinci tura 13 aday kaldı. Togay Osman Gedik, ikinci tur seçimde cumhurbaşkanı oldu. Gedik, rozetini 27. Dönem Başkanı Esma Saraç’ın elinden aldı.

“ÇOCUK HAKLARINI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gedik niyetini şu sözlerle dile getirdi:

“7.sınıf öğrencisiyim. Öncelikle çok mutluyum ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Konseydeki arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kırsal kesimdeki arkadaşlarımıza daha iyi eğitim koşulları oluşturmak istiyoruz. Çocuk haklarının yaygınlaştırılmasına yönelik projeler geliştireceğiz.”

susehri-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu