Haber

Balıkçı Barınağı’nda 200 kg atık toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uyumu ve takviyeleriyle Mavi İklim Elçileri Projesi kapsamında Antalya Balıkçı Barınağı’nda kıyı temizleme aktifliği gerçekleştirildi.

İklim Dostu Kuruluş Sertifikasına sahip olan ve Mavi İklim Elçileri Projesi’ni birinci destekleyen belediyelerden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ve WISTA Türkiye (Uluslararası Deniz Ticareti ile İştigal Eden Kadınlar Derneği) ile QTerminals Antalya çalışanları, kıyı temizleme aktivitesi gerçekleştirdi.

ATIKLAR TOPLANDI

Antalya Balıkçı Barınağı’nda gerçekleşen ve Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı ile Deniz ve Kıyı İdaresi Şube Müdürlüğü koordinesindeki aktiflikte iştirakçiler tarafından 200 kilogramın üzerinde atık toplandı. 2 saat süren aktiflikte toplanan plastik, metal, kağıt ve cam üzere atıklar belediye gruplarına teslim edildi.

DENİZLERİ VE KIYILARI KORUYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı İdaresi Şube Müdürü Mustafa Yıldırım, tabiatın korunması ve çevresel farkındalığın arttırılması emeliyle yapılan bu şekil etkinliklere şartsız takviye verdiklerini söyleyerek, “Çevresel farkındalığın yaygınlaştırılması için bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Büyükşehir olarak denizlerimizi ve kıyılarımızı korumaya ve sahip çıkmak için çalışmalar yapıyor, kurumlara tam destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu