Haber

CHP’den milletvekili olmak isteyenlere istifa çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi seçim takvimi mucibince Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasıyla milletvekili aday adayı olmak isteyen vilayet ve ilçe liderlerine istifa daveti yaptı.

Halk TV’de yer alan habere göre; İYİ Parti’den milletvekili olmak isteyen 16 vilayet lideri vazifesinden ayrılmasının akabinde CHP de harekete geçti. CHP Merkez İdare Heyeti, 21 Kasım tarihli kararı uyarınca vilayet ve ilçe liderlerine davet yaptı.

Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzası taşıyan metinle; milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin 5 Aralık ile 26 Aralık ortasında vazifelerinden istifa etmeleri gerektiği duyuruldu.

Belirlenen müddette aday adaylığı için vilayet liderleri, vilayet idare konseyi üyeleri, ilçe liderleri, ilçe idare heyeti üyeleri, belde liderleri ve belde idare heyeti üyelerinin istifasını sunmaları istendi.

İstifa edenlerin yerine ise parti örgütü ve örgüt idarelerinden sorumlu genel lider yardımcılarının bilgisi olmadan rastgele bir seçim ya da atama yapılmayacağı bilgisi de paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu