Haber

Kuşadası Belediyesi’nin Adabahçe Projesi Büyük İlgi Gördü

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in “Toprağa Sarıl, Üretime Katıl” sloganıyla yerel tarımsal üretimi geliştirmek için hayata geçirdiği Adabahçe projesinde, yerel tohumlarla yetiştirilen ürünlerin halka ulaşmasını sağlayan “AdaMarket Ekspres” aracı aracısız, büyük ilgi görüyor. Üretilen sebze, meyve ve ambalajlı gıdaları aracısız olarak Kuşadası halkıyla buluşturan “AdaMarket Ekspres” aracı, her gün şehrin farklı bir mahallesine gidiyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla 3 yıl önce hayata geçirdiği Adabahçe’de yerel tohumlarla yetiştirilen çalışmaları halkla buluşturan “AdaMarket Ekspresi” aracı büyük ilgi görüyor. Adabahçe’nin bereketli topraklarında yetişen tarım ürünleri ile Yaylaköy, Kirazlı gibi mahallelerde köylülerin ürettiği tarhana, erişte, reçel gibi temel gıda maddeleri ‘AdaMarket Ekspres’ aracının raflarında buluşuyor. Son olarak tatilciler Davutlar Mahallesi Ada Camping’in yanında duran aracın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Adabahçe’nin birbirinden lezzetli meyve ve sebzelerini alanlar Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür etti.

İzmir’den arkadaşlarıyla tatil için Kuşadası’na gelen Şilan Kaya, Kuşadası Belediyesi’nin AdaMarket Ekspres araç hizmetini çok beğendiğini söyledi. Aldığı meyvelerin çok taze olduğunu belirten Kaya, “Özellikle şeftalinin tadını çok beğendim. Hem Kuşadasılılar hem de bizler için güzel bir hizmet oldu. AdaMarket Express aracını Ada Camping’de daha fazla görmek isteriz. sıklıkla.”

AdaMarket Ekspres aracının şehrin farklı noktalarında durmasının büyük avantaj olduğunu kaydeden Hülya Küçük, “Satılan sebze ve meyvelerin fiyatları da çok uygun. Tatil için geldiğimiz Kuşadası’nı görünce çok beğendik. Böyle hoş bir hizmetle karşılaştık.” – AYDIN

habervezirkopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu