Haber

Bursa’da 6 kişinin öldüğü sahte içki soruşturmasında, tutuklu sayısı 3’e yükseldi

BURSA’da sahte içkiden zehirlenip hastaneye kaldırılan 14 kişiden 6’sı hayatını kaybetti. Düzmece içkiyi sattığı belirlenen ve kendisi de içtiği için hastanede tedaviye alınan Kamil Cihat İşcen (51), taburcu edildi. Gözaltına alınan İşcen, sevk edildiği adliyede tutuklandı. İşcen ile birlikte soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 3’e yükseldi.

Yıldırım ilçesinde 14 Kasım’da düzmece içki içtikten sonra rahatsızlanan Şakir Çelik (56), Erol Oktay (56), Necip Cece (60), Fuat İşcen (49), Kamil Cihat İşcen (51), Erhan Seper (67), Mahmut Akça, Murat K. (56), Bülent D. (44), Ramazan Ç. (48), Fatih U., Suriyeli Basem M., Celal T. ve M.A. ambulanslarla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma ve Çekirge Devlet hastanelerine kaldırıldı. Şakir Çelik, Erol Oktay, Necip Cece, Fuat İşçen, Mahmut Akça ve Erhan Seper hayatını yitirdi. Fatih U. ile Murat K. taburcu ise edildi.

Polisin başlattığı soruşturma kapsamında metil alkolü İzmir’den Bursa’ya gönderdiği tespit edilen Oktay Yücü ile Bursa’da sahte içkiyi sattığı belirlenen Raif Aytaç, tutuklandı.TABURCU OLUP TUTUKLANDIHastanede tedavi gören 6 kişiden biri olan ve sahte içkiyi satan şüphelilerden olduğu tespit edilen Kamil Cihat İşcen tedavisinin tamamlanmasıyla taburcu edildi. Ölenlerden Fuat İşcen’in ağabeyi olan Kamil Cihat İşcen, polis gruplarınca gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen İşcen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

5 kişinin hastanede tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu